Jak dzięki inwestowaniu w nieruchomości osiągnąć pełną wolność finansową?

Jeśli chcesz zbudować stabilny przychód, który będzie w całości utrzymywał Ciebie i Twoją rodzinę, to poniższa wiadomość może być jedną z najważniejszych, jakie przeczytasz.

Cześć!

Nazywam się Marcin Matuszewski. Jestem trenerem szybkiego czytania stojącym za marką Intelektualnie.pl i w wieku 29 lat stałem się rentierem dzięki inwestycjom w nieruchomości mieszkaniowe.

Oznacza to, że mój zysk z wynajmowanych mieszkań pokrywa moje wydatki, dzięki czemu moje inwestycje są w stanie mnie całkowicie utrzymywać.

Marcin Matuszewski

Obecnie zarządzam łącznie 142. umowami najmu (czasami jedna umowa najmu jest na parę, czy małżeństwo, więc samych najemców w kontrolowanych przeze mnie mieszkaniach jest jeszcze więcej). Tyle chwalenia się, bo to, co może Cię zainteresować, to...


Jak to zrobiłem i jak Ty także możesz to osiągnąć?

Otóż istnieje pewien tajemniczy algorytm postępowania, który pozwala robić takie operacje na nieruchomościach, że np. 1 kawalerka daje Ci 33,3% zwrotu w ciągu roku… czyli jej zakup zwraca Ci się w 3 lata.

Niestety są to operacje, o których nie chcę publicznie mówić, bo są zbyt skomplikowane, plus gdyby wszyscy zaczęli tak robić, to przestałoby to działać, a tak – póki wie o tym tylko małe grono „wtajemniczonych” – stanowią one nasz sekret wyjątkowo szybkiej wolności finansowej.

Żartowałem :)

Rzeczywiście osiągam 33,3% zwrotu i więcej, ale nie ma w tym niczego tajemniczego i opisałem to dokładnie w tej krótkiej prezentacji. Jeśli jeszcze jej nie widziałeś, to kliknij tutaj.

Streszczając ją i cały schemat postępowania: kupuję mieszkania w całości za kredyt, a następnie wynajmuję je za taką kwotę, żeby w całości pokrywała moją ratę kredytu plus dawała mi jeszcze dodatkowy zysk. I właśnie dzięki tym ”dodatkowym zyskom”, czyli różnicy między przychodem z najmu a ratami kredytów za moje nieruchomości, stałem się rentierem.

Brzmi tajemniczo lub skomplikowanie?

Ani trochę, prawda?

Nie ma tutaj żadnych szwindli, machlojek, półlegalnych operacji, dawania pieniędzy pod stołem, wyłudzania zdolności kredytowej, wyciskania ostatniego grosza z najemców czy oszukiwania sprzedających, żeby sprzedawali taniej. Po prostu dobrze przemyślany i profesjonalnie prowadzony najem mieszkań. Tylko tyle. Żadnej filozofii i żadnych tajemnic.

Więc teraz pytanie za 100 punktów:

proste

I tutaj mój przyjacielu/przyjaciółko jest pies pogrzebany.

Odpowiedź na to pytanie brzmi: bo są DZIESIĄTKI miejsc, w których można się „potknąć” i solidnie poturbować. Jeśli widziałeś prezentację, o której wspomniałem wyżej lub przeczytałeś powyższe streszczenie, to myślę, że sam widzisz, że schemat i filozofia inwestowania nie są żadną fizyką kwantową. To wyłącznie prosta kalkulacja.

Ale jeśli chcesz to FAKTYCZNIE zrobić – czyli z dużym sukcesem kupić i wynająć mieszkanie - to musisz znać już dużo więcej szczegółów.

Zobacz: już na etapie samego tylko wyboru mieszkania możesz przecież kupić (i jeszcze słono przepłacić) mieszkanie, którego koszt przygotowania będzie 3 razy wyższy niż szacowałeś, bo wyjdą jakieś ukryte wady albo znajdą się takie rzeczy, że nikomu tego nie wynajmiesz.

Plus nie wiedząc, gdzie szukać i na co NAPRAWDĘ zwracać uwagę wybierając mieszkanie na wynajem, jest duże prawdopodobieństwo, że po prostu stracisz pieniądze, czas i mnóstwo nerwów.

A to tylko sam etap WYBORU odpowiedniego mieszkania.

A nawet jeśli go dobrze przejdziesz - wybierzesz świetne mieszkanie, bardzo dobrze położone, w świetnym stanie i cenie i weźmiesz na nie odpowiedni kredyt, to... możesz je nieodpowiednio urządzić albo nieodpowiednio reklamować, przez co i tak będziesz miał problem ze znalezieniem najemcy i będziesz ponosił spore koszty pustostanu.

Jeżeli przejdziesz idealnie etap wyboru mieszkania, jego kupna, urządzenia i reklamy, to możesz doznać prawdziwego koszmaru, jeśli nie potrafisz odpowiednio zarządzać najmem, bo nie wiesz:

 • jak odpowiednio sprawdzić i wybrać swojego najemcę,
 • jak ustalić odpowiednie warunki waszej współpracy,
 • jaką umowę najmu podpisać (jest ich kilka rodzajów),
 • jak zabezpieczyć się na wypadek niepłacenia czynszu czy zniszczeń.

Każdy z nas słyszał historie o najemcach, którzy nie chcą płacić albo niszczą mieszkanie.

Wynajem to nie jest coś, co możesz robić na wyczucie – tutaj wymagana jest po prostu odpowiednia wiedza, odpowiednio stworzona przez prawnika umowa najmu i zbiór zasad, którymi będziesz się kierować.

Ogólny schemat inwestowania jest banalnie prosty...

Kup na kredyt i wynajmij za więcej niż wynosi rata kredytu. Tyle!

Ale to właśnie te „szczegóły”, obecne dosłownie na każdym kroku, decydują o tym, czy Twoja inwestycja będzie dla Ciebie kurą znoszącą złote jajka, która miesiąc w miesiąc – przy zadowoleniu wszystkich – automatycznie przelewa Ci na konto dodatkową gotówkę, czy wyłącznie dodatkowym źródłem zmartwień i kosztów.

Miej proszę tego świadomość.

Nieruchomości na wynajem – w porównaniu do wielu innych typów inwestycji, gdzie najczęściej jedynie decydujesz o tym, co i kiedy kupić i kiedy sprzedać – dają Ci DUŻO większą kontrolę.

Masz przecież pełną kontrolę nad tym, co kupujesz, po jakiej cenie, co z tym zrobisz, jak urządzisz daną nieruchomość, w co ją wyposażysz, na jakim rynku ją wynajmiesz, jak i gdzie będziesz się reklamował, komu ją wynajmiesz, po jakiej cenie, na jak długo, na jakich warunkach… masz naprawdę sporą kontrolę.

Właśnie dzięki tej kontroli – jeśli wiesz co dokładnie robić na każdym etapie - jesteś naprawdę w stanie ograniczyć ryzyko każdej inwestycji do minimum i uczynić z nich pewne źródła dodatkowego przychodu, które z czasem będą całkowicie utrzymywać (lub nie tylko utrzymywać, jeśli zechcesz) Ciebie i Twoją rodzinę.

Pozwól, że się trochę przed Tobą "otworzę"...

Nie jestem i nie chcę być hazardzistą - nie chcę szybko zarobić, „akceptując” ryzyko, że mogę wszystko stracić. Swoja drogą jest to znana rada w świecie inwestowania:

"Inwestuj tylko pieniądze, które możesz stracić"

Co za bzdura! Kto z nas chce tracić pieniądze? Traci się przez hazard i inwestycje przypominające hazard. Ja chcę budować coś, co będzie dawało mi poczucie bezpieczeństwa, stabilności i wolności oraz utrzymywało mnie i moją rodzinę... do końca życia.

I do tego robiąc to wszystko w 100% zgodnie ze swoimi wartościami, z pasją – tak żebym mógł być dumny ze swoich inwestycji, wiedząc że za moim przychodem stoi czyjeś zadowolenie, wiedząc że jestem rentierem nie dlatego, że świetnie spekuluję na wahaniach rynku, tylko dlatego, że zapewniam ludziom dach nad głową w dobrych warunkach po uczciwej cenie, w taki sposób, że są z tego zadowoleni.

To jest moje podejście, tak ja inwestuję i tego mogę Cię nauczyć. Jeśli czujesz, że to podejście Ci odpowiada i jest Ci bliskie, to czytaj dalej, bo musisz mieć świadomość, że...

Nawet mądre kupowanie mieszkań na wynajem może być trudne

 • Wymaga zdolności kredytowej najlepiej na kilka nieruchomości (jedna raczej nie da Ci pełnej wolności finansowej), a więc zdolności kredytowej na przynajmniej kilkaset tysięcy złotych.
 • Kupowanie i urządzanie mieszkań wymaga też pewnej gotówki. Przy zerowym wkładzie własnym w prezentacji, o której wspomniałem na początku tego listu, mówiliśmy o kosztach ok. 15 000 zł za kawalerkę. Jak na kupno i urządzenie całego mieszkania 15 000 zł to mało, ale patrząc na to w kontekście wydatków życiowych, to jednak całkiem spora suma.
 • Brak doświadczenia mocno zwiększa ryzyko całej inwestycji, bo w końcu dokonując zakupu mieszkania, bierzemy kredyt na duże kwoty i na wiele lat. To nie jest inwestycja, z której można łatwo i szybko wyjść.

Czy da się jednak jakoś obejść te trudności?

Tak!

Za pomocą innej formy inwestowania w mieszkania na wynajem - inwestowania w podnajem.

Podnajem to nic innego jak wynajmowanie od kogoś mieszkania taniej (np. za 500 zł) wyłącznie po to, aby wynajmować je komuś innemu drożej (np. za 900 zł). Różnica pomiędzy tym, za ile wynajmujesz mieszkanie od właściciela, a tym za ile wynajmujesz je innemu najemcy, to Twój przychód pasywny.

Proste, prawda?

I jak się domyślasz nie jest to żadna rewolucyjna koncepcja.

Ten model biznesowy został tysiące razy sprawdzony i świetnie funkcjonuje przynajmniej już od dziesięcioleci, gdyż w bardzo podobny sposób rozwijają się największe sieci hoteli - jak Marriott czy Hilton. One praktycznie nie posiadają na własność budynków, w których lokują swoje hotele. One je po prostu podnajmują.

Czyli wynajmują taniej przestrzeń w czyimś budynku, po to żeby ją następnie wynajmować drożej swoim gościom hotelowym.

W 2013 r. sieć Marriott spośród wszystkich 3800 hoteli była właścicielem tylko 10 budynków, w których się one znajdowały. Pozostałe 3790 to właśnie podnajem.

Oczywiście nie namawiam Cię od razu do tworzenia hoteli, ale dlaczego chociaż na mniejszą skalę nie zacząć wykorzystywać tak dochodowego i sprawdzonego modelu biznesowego?

Na przykład podnajmując pojedyncze mieszkania.

Dzięki temu całkowicie omijasz 3 największe trudności, jakie wiążą się z kupowaniem mieszkań na wynajem - bo podnajem:

 • Wymaga od Ciebie mało gotówki.

  Tylko tyle, co na ewentualne odświeżenie i urządzenie mieszkania. U mnie koszty wzięcia kawalerki w podnajem (łącznie z jej odświeżeniem i urządzeniem) to ok. 3000 zł.

  Mniej więcej za taką kwotę możesz stawiać u siebie kolejne małe „maszynki” generujące Ci co miesiąc dodatkowy przychód.

  Oczywiście gdybyś chciał, to możesz też inwestować większe kwoty w podnajem, np. dużych mieszkań, które możesz jeszcze przebudować (zwiększać liczbę pokoi na wynajem) i osiągać tym samym większe zwroty.

  Skala inwestycji zależy od Ciebie, ale już od ok. 3000 zł możesz mieć pierwszą nieruchomość dającą Ci co miesiąc pasywny przychód nieruchomość.
 • Nie musisz brać żadnego kredytu!

  Tak, te 3000 zł powyżej, to Twoje jedyne koszty. A brak kredytu oznacza, że nie użerasz się z bankami i nie przejmujesz się ograniczoną zdolnością kredytową.

  Dzięki temu możesz tworzyć kolejne inwestycje jak błyskawica, bo nie ogranicza Cię żadna biurokracja ani procedury bankowe. Możesz brać kolejne mieszkania w podnajem co pół roku, co miesiąc albo i co tydzień - zależy to tylko od Ciebie.

 • Ponosisz dużo mniejsze ryzyko

  W końcu nie podejmujesz decyzji inwestycyjnej na np. 30 lat i więcej, tylko na tyle, na ile sam zechcesz. Ja podnajmuję mieszkania od właścicieli zazwyczaj na 5 lat. Jeśli jesteś mniej pewny okolicy czy danej nieruchomości – weź na krócej. Jeśli Ci się spodoba – za zgodą właściciela możesz przecież przedłużyć umowę.

I jak?

Chyba całkiem nieźle, prawda?

Zazwyczaj jednak w tym momencie pada pytanie:

Wszystko fajnie, ale dlaczego jakikolwiek właściciel mieszkania miałby wynająć Ci je taniej, skoro wie, że za chwilę wynajmiesz je komuś innemu drożej?

Odpowiedzią jest ten sam powód, który powstrzymuje większość osób przed tworzeniem majątku i wolności finansowej w oparciu o nieruchomości:

Źle prowadzony wynajem mieszkania to KOSZMAR!

Dlatego wielu właścicieli albo już na starcie w ogóle się tego nie podejmuje (tak, jest cała grupa osób, które posiadają wolne mieszkania, ale nigdy nie chciały ich wynajmować, bo „za dużo z tym kłopotów”) albo rezygnuje z tego pomysłu – po wielu próbach i kłopotach w jakie się wpędzili, robiąc to nieodpowiednio.

Do tego przez różne sytuacje życiowe (np. przeprowadzka właściciela do innego miasta/państwa, wyjazd osoby, dla której miało być przeznaczone mieszkanie itp.) dochodzą często JESZCZE DODATKOWE trudności w wynajmowaniu mieszkania.

Dlatego jest naprawdę wiele osób, które nie tylko zgodzą się na podnajem ich mieszkań, ale będą Ci za to dosłownie WDZIĘCZNE, bo to idealne rozwiązanie ich problemów.

A jeśli posiadasz pełną wiedzę o tym, jak profesjonalnie prowadzić wynajem mieszkania – to dla Ciebie żaden problem.

I właśnie za tę wiedzę pobierasz swój przychód pasywny w postaci różnicy pomiędzy tym, co płacisz właścicielowi mieszkania, a tym, co płacą Ci najemcy.

Tylko niestety - jak wszystko - podnajem też ma wady

Żeby go prowadzić, trzeba to robić w oparciu o działalność gospodarczą. Jeśli jeszcze jej nie masz, to żaden problem, bo obecnie możesz ją założyć nawet przez Internet i to w ciągu jednego dnia (kiedyś to było nie do pomyślenia, ale teraz założenie firmy to naprawdę banał). Lub możesz robić to pod działalnością kogoś z rodziny czy znajomego.

Największą wadą jest to, że budujesz przychód pasywny z nieruchomości, które nie są Twoje. Z czasem skończy Ci się umowa na najem danego mieszkania (a właściciel z jakiegoś powodu może nie chcieć jej przedłużyć) i Twój przychód z tej nieruchomości zniknie.

Podnajem jest więc rewelacyjną trampoliną, która pozwala Ci - nawet jeśli jesteś zupełnie nowy w temacie nieruchomości - bardzo szybko zbudować spory comiesięczny przychód, ale nie jest to źródło pieniędzy, które będzie mogło utrzymywać Ciebie do końca życia (tak jak wynajmowanie nieruchomości, które posiadasz na własność).

W takim razie jaka forma inwestowania jest lepsza - własność czy podnajem?


Obie prowadzone równolegle!

Zacznij najpierw inwestować w podnajem, aby zdobyć doświadczenie, poznać rynek i zbudować dodatkowe źródło comiesięcznej gotówki.

Do tego podnajem buduje Ci też zdolność kredytową!

A następnie wykorzystaj zdobyte doświadczenie, gotówkę i zdolność kredytową, żeby kupować mieszkania na wynajem.

Już rozumiesz?

Inwestując w podnajem, budujesz sobie przychód pasywny, jednocześnie budując swoją zdolność kredytową, a inwestując we własność "zużywasz" zdolność kredytową, jednocześnie powiększając dodatkowo ten przychód i nadajesz mu niezniszczalną formę, która będzie przez resztę życia utrzymywała Ciebie i Twoją rodzinę.

Dzięki temu, inwestując na oba sposoby, jesteś praktycznie nie do zatrzymania i jest to sprawdzona, mądra i ekspresowa droga do pełnej wolności finansowej.

Jeśli uważasz, że ten sposób inwestowania jest dla Ciebie, to zapraszam Cię na wyjątkowe szkolenie:

Jak dzięki inwestowaniu w nieruchomości osiągnąć pełną wolność finansową (własność + podnajem)?

Dotychczas prowadziłem osobno szkolenia z kupowania mieszkań na wynajem i z inwestowanie w podnajem. Ponieważ jednak zdecydowanie najlepsze efekty uzyskasz, łącząc obie te formy, pod koniec czerwca organizuję szkolenie łączone, na którym poznasz od A do Z wszystko, co musisz wiedzieć, aby z sukcesem prowadzić i podnajem i kupować mieszkania na wynajem.

Tak kompletnego szkolenia z inwestowania w nieruchomości jeszcze nie było: otrzymasz całą potrzebną wiedzę, wszystkie potrzebne dokumenty, umowy i procedury... DOSŁOWNIE wszystko, czego Ci trzeba, żebyś po szkoleniu mógł zacząć tak szybko, jak to tylko możliwe, budować swoją prawdziwą wolność finansową i wymarzony styl życia w oparciu o przychód pasywny z nieruchomości.

Po tych 3 dniach będziesz musiał tylko zacząć DZIAŁAĆ - bo całą instrukcję tego, jak to robić krok po kroku i wszystkie potrzebne narzędzia i dokumenty będziesz miał już w pełni przygotowane.

Zresztą sam zobacz, czego się na nim dokładnie nauczysz:

Dzień I: 26.06.2015 (piątek), godz. 10:00 – 19:00

 • Dlaczego inwestować akurat w nieruchomości? A jeśli już, to w jakie?
 • Poznasz wszystkie (także te niewidoczne z „zewnątrz”) korzyści płynące z inwestowania w nieruchomości. Dowiesz się też, dlaczego warto inwestować właśnie w nieruchomości mieszkaniowe.

 • „A co jeśli…”
 • Nieruchomości mają Cię utrzymywać przez resztę życia i dawać Ci stabilność, poczucie bezpieczeństwa i wolność, więc jeśli chodzą Ci po głowie jakieś pesymistyczne, czy nawet apokaliptyczne scenariusze, to pytaj śmiało. W tym module otrzymasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

 • Czym charakteryzuje się podnajem i inwestowanie we własność?
 • Plusy i minusy inwestowania w podnajem oraz inwestowania we własność. Kiedy powinieneś robić jedno, a kiedy drugie, tak aby możliwie najszybciej zbudować swoją wolność finansową.

 • Zaplanuj swoją drogę do wolności finansowej.
 • W tej części zaprojektujesz swoją drogę do wolności finansowej dzięki inwestowaniu w nieruchomości.

 • Kim tak naprawdę są najemcy?
 • W tym module poznasz „z bliska” Twoich przyszłych klientów – najemców. Dowiesz się, jakie są rodzaje najemców, ich cechy, oczekiwania, potrzeby, na co zwracają oni uwagę. Określisz także swojego klienta docelowego (rodzaj najemców, dla których będziesz szukał nieruchomości).

 • Jak wybrać najlepszą okolicę (na podnajem i własność)?
 • Na tym etapie wiesz już komu, chcesz wynajmować nieruchomość i czego on szuka – czas więc wybrać odpowiednią okolicę, w której będziesz poszukiwał mieszkań na podnajem, tak aby KAŻDE z nich miało atrakcyjne położenie dla Twojego najemcy (dzięki temu możesz wynajmować mieszkanie drożej i mieć pewność, że znajdziesz wielu chętnych).

 • Jak rozpocząć poszukiwania idealnej inwestycji (pod kupno nieruchomości)?
 • Opanujesz krok po kroku formułę, która pozwoli Ci REALNIE poznać rynek nieruchomości w Twoim mieście, tak abyś w pierwszej kolejności wiedział, czym tak naprawdę są okazje (nie znajdziesz ich w ogłoszeniach).

  Zdradzę Ci tutaj pewną wskazówkę: okazje się często tworzy, a nie znajduje. Dowiesz się, jak to robić.

 • Gdzie konkretnie szukać idealnej inwestycji (pod kupno nieruchomości)?
 • Poznasz wiele źródeł, z których można kupować nieruchomości i dowiesz się, jak i kiedy najlepiej korzystać z każdego z nich.

 • Pośrednik – do czego tak naprawdę służy?
 • W tym module dowiesz się, jakie jest prawdziwe zadanie pośrednika i kiedy warto korzystać z jego pomocy, a kiedy nie.

 • Co w rzeczywistości oznacza cena nieruchomości w katalogu lub na stronie internetowej?
 • Dowiesz się, jaki związek ma proponowana cena nieruchomości z rzeczywistą jej wartością i dlaczego ktoś oferuje taką, a nie inną cenę.

 • Jak przeglądać nieruchomości (inaczej przy podnajmie, inaczej przy własności)?
 • Dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas przeglądania nieruchomości, jak tworzyć odpowiednie notatki (otrzymasz specjalny szablon) i organizować je by szybciej podejmować trafne decyzje.

 • Co to jest wskaźnik ROI i jak go liczyć?
 • Opanujesz wskaźnik, który będzie dla Ciebie jednym z najważniejszych drogowskazów na drodze do wolności finansowej.

 • Jakie elementy tak NAPRAWDĘ wpływają na atrakcyjność mieszkania w oczach najemcy?
 • Dowiesz się, na jakie elementy najbardziej zwracają uwagę (często nawet nie zdając sobie z tego w pełni sprawy) najemcy, po to, aby wybierać tylko takie nieruchomości, które wynajmiesz później bez żadnego problemu - będą one prawdziwą gratką na rynku.

 • Wzór na PRAWDZIWĄ cenę mieszkania.
 • Ile w Twoich oczach (oczach inwestora) jest warta dana nieruchomość i za ile możesz ją maksymalnie kupić? W tym module, dzięki ćwiczeniom na realnych przykładach opanujesz obliczanie ceny za pomocą specjalnego wzoru. Dodatkowo dzięki obliczeniom stworzysz rodzaj ściągi, aby wiedzieć, za ile maksymalnie możesz kupić dany rodzaj nieruchomości.

 • Jak analizować księgę wieczystą nieruchomości - ćwiczenia.
 • Nauczysz się analizować jeden z najważniejszych dokumentów jeśli chodzi o nieruchomości i dzięki temu będziesz unikać bardzo kosztownych (i niestety mało znanych) błędów przy zakupie.

 • Jak sprawdzać stan techniczny nieruchomości?
 • Zobaczysz, na co zwrócić uwagę, aby właściwie sprawdzić faktyczny stan nieruchomości i realne koszty jej przygotowania pod najem oraz jak uniknąć przykrych (i kosztownych) niespodzianek.

 • Szybka szkoła negocjacji podczas kupowania mieszkania.
 • Nauczysz się odpowiedniego postępowania na każdym etapie negocjacji ceny nieruchomości – od tego, jaką ofertę złożyć na wstępie, do czego dążyć składając ofertę, czego szukać i jak postępować w trakcie negocjacji „twarzą w twarz” i co robić pod koniec, aby zakończyć negocjacje sukcesem.

Dzień II: 27.06.2015 (sobota), godz. 9:00 – 19:00

 • Jak szukać idealnej inwestycji na podnajem?
 • Nieruchomości na podnajem szuka się inaczej niż w przypadku kupna nieruchomości. Właściciele mieszkań, którzy najchętniej zgodzą się na podnajem często w ogóle nigdzie nie ogłaszają swojego mieszkania (nie starają się go wynajmować). Musisz wiedzieć jak do nich dotrzeć - jest na to pewien ciekawy sposób.

  Czyli jak znaleźć idealne mieszkanie na podnajem i właściciela, który będzie Ci dosłownie wdzięczny za Twoją ofertę (poznasz kryteria, według których będziesz je oceniał oraz dowiesz się, na co zwracać uwagę).

 • Pierwsze spotkanie z właścicielem idealnego mieszkania na podnajem.
 • Jak do niego doprowadzić, jak się na nim zachowywać, o co pytać, jak negocjować.

  W tej części przeprowadzimy wspólny trening: podzielimy się na inwestorów w podnajem i właścicieli mieszkań (każdy właściciel otrzymuje indywidualną kartę opisującą w jaki sposób ma się zachowywać i komu będzie skłonny wynająć mieszkanie). Zadaniem inwestorów jest zbudowanie dobrej relacji z właścicielem i uzyskanie zgody na podnajem. Później zamiana ról.

 • Drugie spotkanie z właścicielem idealnego mieszkania na podnajem.
 • Cały proces wynajmowania mieszkania od właściciela składa się z 2 spotkań. W tej części dowiesz się, czym różni się drugie spotkanie od pierwszego, jak je przeprowadzić, na co zwracać uwagę, jak skutecznie negocjować cenę wynajmu, jakich argumentów używać.

 • Profesjonalna umowa podnajmu.
 • Co powinna zawierać, na jakich zasadach odbywa się cała współpraca z właścicielem, na co zwrócić uwagę. Otrzymasz sporządzoną przez prawnika umowę podnajmu (którą sam wykorzystuję), abyś po szkoleniu nie miał już żadnych wymówek, tylko mógł od razu „iść w miasto” poznawać rynek i szukać inwestycji.

  Wartość umowy (tyle kosztowało jej przygotowanie): 2500 zł. Ty otrzymasz ją gratis.

 • Jak podzielić mieszkanie na większą liczbę pokoi?
 • Zdziwiłbyś się, jak wielkie są możliwości podziału mieszkań na większą liczbę pokoi - a każdy z nich możesz przecież wynajmować osobno - tym samym mocno podnosząc zyskowność całej inwestycji. W tej części się tego nauczysz.

 • Finansowanie zakupu nieruchomości.
 • Dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kredytach, aby możliwie najkorzystniej i najbezpieczniej finansować zakup nieruchomości. Zobaczysz, na jakie parametry kredytowe warto zwracać największą uwagę, a nawet jak się zabezpieczyć na wypadek hiperinflacji (wtedy raty większości kredytów szybują w górę).

 • Zakup mieszkania krok po kroku… ale dla inwestora.
 • W tym module nie tylko poznasz pełną procedurę zakupu mieszkania, ale dowiesz się także dokładnie co i KIEDY robić, aby Ci się to najbardziej opłacało. Są bowiem okresy, w których łatwiej i w których trudniej jest wynająć mieszkanie.

  Odpowiednio je dobierając, odkryjesz pełny plan, który wskaże Ci, kiedy najlepiej zacząć szukać odpowiedniej nieruchomości, kiedy złożyć na nią ofertę, kiedy podpisać umowę przedwstępną, kiedy zabrać się za załatwianie kredytu i kiedy zacząć ją wynajmować, aby na każdym etapie uzyskać możliwie najlepsze rezultaty.

 • Amortyzacja, podatki i rozliczenia.
 • W tym module nauczysz się ograniczać do minimum podatek, jaki musisz płacić z tytułu zysków z najmu lub nawet – jeśli prowadzisz działalność gospodarczą – korzystać z dźwigni podatkowej, dzięki której ostatecznie zapłacisz nawet NIŻSZY podatek, niż gdybyś nie posiadał nieruchomości (amortyzacja przyspieszona).

 • Jak kupić kilka nieruchomości jednocześnie?
 • Gdy już będziesz wiedział wszystko, co należy zrobić, aby skutecznie i zyskownie inwestować w mieszkania pod wynajem, dowiesz się jak przyspieszyć ten proces kilkukrotnie, kupując i wynajmując jednocześnie kilka nieruchomości.

Dzień III: 28.06.2015 (niedziela), godz. 8:30 – 17:30

 • Jak przygotować mieszkanie na wynajem?
 • Poznasz rzeczy, na które potencjalni najemcy zwracają największą uwagę, decydując o wyborze mieszkania dla siebie. Dzięki temu dowiesz się, w co wyposażać swoje mieszkanie, a czego unikać i dlaczego (wiele osób robi tutaj błędy), aby szybko i bezproblemowo je wynająć.

  Jest bowiem wiele elementów, na których możesz sporo zaoszczędzić i nie wpłyną na ocenę Twojego klienta, a są też takie, na których nie wolno Ci oszczędzać.

  UWAGA: Urządzając mieszkanie większość osób postępuje tutaj odwrotnie – oszczędza na rzeczach kluczowych, a niepotrzebnie wydaje pieniądze na rzeczy, które mają mały wpływ na komfort najemcy.

  Ponadto otrzymasz pełną rozpiskę (razem z cenami i miejscem zakupów) tego, w co sam wyposażam swoje mieszkania, żebyś widział od razu, co dokładnie powinieneś kupić, gdzie możesz to zrobić i ile to kosztuje.

  Ostatecznie nauczysz się za dużo mniejsze pieniądze przygotowywać mieszkania dużo atrakcyjniejsze niż Twoja konkurencja.

 • Jak się zabezpieczyć na wypadek zniszczeń czy opóźnień w płatnościach?
 • Dowiesz się dokładnie, w jaki sposób w pełni zabezpieczyć się przed złym najemcą i poznasz pełną procedurę postępowania w przypadku opóźnień w otrzymywaniu płatności czy zniszczeń w Twoim mieszkaniu.

 • Kluczowy element – profesjonalna umowa najmu.
 • W tym module nie tylko otrzymasz gotową, profesjonalną i przygotowaną przez prawników umowę najmu, której sam używam, ale omawiając ją dokładnie, dowiesz się na jaki okres podpisać umowę, od jakiego miesiąca do jakiego (tak, miesiąc ma znaczenie), jak rozliczać się z najemcą, czy chociażby jaką datę ustalić jako termin płatności (to ma większe znaczenie niż myślisz).

  Wartość umowy (tyle kosztowało jej przygotowanie): 1500 zł. Ty otrzymasz ją gratis.

 • Marketing Twojego mieszkania na wynajem.
 • Dowiesz się, gdzie rozmieszczać swoje ogłoszenia o najmie (i jak sprawić, aby były bardziej widoczne), tak aby przyniosły Ci największą możliwą liczbę zainteresowanych. Dodatkowo otrzymasz gotowe treści moich ogłoszeń, które rok w rok zapewniają mi stały przypływ nowych najemców. Zobaczysz też, jakie zdjęcia nieruchomości daję w swoich ogłoszeniach i dlaczego właśnie takie (nieintuicyjna wskazówka, ale bardzo skuteczna).

 • Jak prezentować mieszkanie potencjalnym najemcom?
 • Odpowiedni marketing Twojego mieszkania to nie wszystko. Jest jeszcze kilka rzeczy, które możesz zrobić bezpośrednio przed spotkaniem z Twoim potencjalnym klientem i podczas niego, aby zwiększyć jego chęć na zamieszkanie właśnie w Twoim mieszkaniu (jeśli oczywiście dany klient Ci odpowiada).

 • Jak wybrać odpowiedniego najemcę, z którym będzie Ci się dobrze współpracować?
 • Wprowadzając w praktykę wiedzę z poprzednich modułów, nie powinieneś narzekać na brak chętnych na Twoje mieszkanie – teraz na głowie będziesz miał wybór tego jednego - odpowiedniego najemcy.

 • Zarządzanie najmem – jak być dobrym i jednocześnie szanowanym właścicielem?
 • Dowiesz się, jaką postawę przyjąć i jak postępować, aby Twoi najemcy byli zadowoleni z Waszej współpracy i czuli się u Ciebie komfortowo, ale jednocześnie płacili na czas i dbali o Twoje mieszkanie.

 • Zarządzanie najmem – sytuacje awaryjne.
 • Co robić, gdy Twoi najemcy chcą (albo nawet muszą) zrezygnować z najmu przed zakończeniem umowy? Co robić, gdy tak hałasują, że sąsiedzi wzywają policję? Co robić, gdy zalewają wodą sąsiadów? Co robić, gdy w mieszkaniu występuje jakaś awaria? Na te i inne scenariusze poznasz dokładne odpowiedzi i gotowe sposoby postępowania.

 • Jak zmniejszyć pustostan przy zmianie najemców?
 • Poznasz jeden sprytny sposób (za który Twoi najemcy będą Ci nawet wdzięczni), żeby przy zmianie najemców ograniczyć do minimum liczbę dni pustostanu. Przy zastosowaniu tej metody liczba dni pustostanu będzie najczęściej wynosiła 0, dzięki czemu Twoje mieszkanie – nawet przy rotacji najemców – będzie dla Ciebie zarabiało przez pełne 12 miesięcy w roku.

I co o tym sądzisz?

Program, który przeczytałeś zawiera kompletny zestaw praktycznej wiedzy, która pomoże Ci praktycznie od zera z sukcesem stać się rentierem i - jeśli tego chcesz - osiągnąć bogactwo dzięki nieruchomościom.

Zresztą jak sam mogłeś zobaczyć – bez znaczenia jest to, czy kupno Twojego pierwszego mieszkania na wynajem jest ciągle przed Tobą, czy posiadasz ich już kilka – udział w tym szkoleniu nauczy Cię odpowiedniego postępowania na każdym etapie inwestowania.

Trochę spraw organizacyjnych

Szkolenie odbędzie się w Poznaniu. Trwa ono 3 dni. Zaczynamy w piątek - 26 czerwca 2015 r. o godz. 10:00. Szkolenie zakończymy w niedzielę - 28 czerwca około godz. 17:30. Informacja o hotelu, w którym odbędzie się szkolenie zostanie podana w późniejszym terminie.

W cenę szkolenia wliczone są przerwy kawowe, materiały i skrypty oraz 3 obiady. Cena nie obejmuje noclegu.

WAŻNE!

Zapisy na szkolenie otwarte są wyłącznie do środy - 3 czerwca 2015 r.

Zapisz się

 

Ile to kosztuje?

Tyle, aby wykorzystanie tego, czego się nauczysz na szkoleniu tylko raz, czyli przy wzięciu zaledwie 4 kawalerek w podnajem, mogło Ci bez problemu i jeszcze z nawiązką zwrócić całą Twoją inwestycję w tę wiedzę.

Załóżmy, że po tym szkoleniu nie kupiłeś żadnej nieruchomości i wziąłeś w podnajem tylko 4 kawalerki - czyli zarządzasz 4 umowami najmu. Ja mam ich 142, więc 4 to naprawdę żaden problem :)

Niech każda z nich daje Ci 250 zł miesięcznie (osobiście nie mam ŻADNEJ, która przynosiłaby mniej niż 300 zł, ale załóżmy, że się nie przyłożyłeś i zapomniałeś powtórzyć notatki po szkoleniu).

Wychodzi więc, że już po pierwszym roku te 4 kawalerki przyniosą Ci 12 000 zł.

A to tylko pierwszy rok. A przecież będą Ci one generować przychód jeszcze przez kolejne lata. Co więcej, to tylko kawalerki i tylko podnajem (możesz przecież jeszcze kupić nieruchomości i korzystać wtedy z dodatkowych dźwigni).

A przecież mając wiedzę, jak to robić, możesz powtarzać to tyle razy, ile zechcesz, aż zbudujesz cały portfel nieruchomości, który zapewni Ci taki przychód pasywny, w jaki tylko celujesz.

To szkolenie stanowi połączenie moich 2 osobnych szkoleń, których cena wynosi po 4995 zł. Ponieważ na tym szkoleniu dowiesz się wszystkiego - zarówno z jednego, jak i drugiego szkolenia - to mam nadzieję, że uznasz cenę całego szkolenia w kwocie 2 x 4995 zł czyli
dokładnie 9990 zł za naprawdę korzystną...

...zwłaszcza biorąc pod uwagę, że za tę jednorazową inwestycję (i pieniężną i czasową) otrzymujesz gotowy i sprawdzony w polskich warunkach kompletny przepis na wielokrotnie większy i comiesięczny przychód pasywny, który może utrzymywać Ciebie i Twoją rodzinę już do końca życia.

Ponieważ to pierwsze tego typu 3-dniowe szkolenie możesz je nabyć wyjątkowo za 3495 zł.

Zapisz się

 

To mniej niż sam tylko koszt sporządzenia u prawnika profesjonalnej umowy podnajmu i najmu, które otrzymasz!

A przecież MUSISZ je mieć, żeby inwestować. To podstawa. Możesz więc pójść do prawnika i poprosić go o sporządzenie tych umów lub za tę samą kwotę otrzymać umowy razem z całym 3-dniowym szkoleniem, kompletem dokumentów, wszystkimi procedurami i całą potrzebną wiedzą.

Ważne: gdybyś chciał zjawić się na szkoleniu ze swoim partnerem życiowym - co jest jak najbardziej zasadne, bo ciężko inwestować np. rodzinne oszczędności w coś, czego druga strona nie rozumie, to zamiast kupować drugą wejściówkę, wystarczy że dopłacisz 800 zł kosztów organizacyjnych.

Chodzi wyłącznie o Twojego życiowego partnera, bo to z nim będziesz realnie inwestował (lub przynajmniej za jego zgodą i wsparciem).

A żeby jeszcze pozbawić Cię wszelkich obaw, masz moją 100% gwarancję satysfakcji:

gwarancja satysfakcji

Dzięki tej gwarancji Twoja pierwsza inwestycja w budowanie wolności finansowej za pomocą nieruchomości będzie w 100% trafiona, bo to TY sam ocenisz jej rezultaty.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Zapisz się